Cena ubezpieczenia mieszkania w bloku

Obecnie, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy mieszkań polega jedynie na tym, iż najczęściej, piecza, którą dostarczają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów posiadaczy prywatnych lokali. Należałoby dodatkowo rozważyć kupno indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości, bowiem, umowy ubezpieczeniowe, które są wliczone w czynsz, są wyraźnie gorszą opcją dla propozycji, które prezentujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym elementem, który winniśmy mieć na względzie szukając korzystniejszego ubezpieczenia posiadłości w bloku, jest limit asekurowania. Umowy ubezpieczeniowe, które posiadają spółdzielnie albo wspólnoty, umożliwiają odbudowanie a także reperację głównych elementów stałych budynku oraz części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, jak ogień lub wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym razie szkody poniesione przez posiadaczy mieszkań zostaną pokryte z ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Tymczasem w polisach, jakie dają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takich wypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szkodę w mieszkaniu prywatnym jest tymczasem niezwykle niedużo. A jeżeli już się przydarzy tak, że ubezpieczenie zakupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy pojedynczych właścicieli mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Przez to, każdy posiadacz lokalu, ma obowiązek sam zapewnić sobie ochronę zakupując najkorzystniejsze zabezpieczenie mieszkania, które będzie miało najszerszy zakres asekurowania z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Rozmiar zabezpieczenia, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  podstawowych ryzykach i nie oferuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Podpisując u nas propozycję indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, zdobywają Państwo w standardzie duży pakiet usług Assistance. Dzięki temu, w sytuacji, gdy miejsce zamieszkania nie nadaje się do użytkowania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina powinno liczyć na zameldowanie w hotelu czasem do 90 dni lub transport ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Krótko mówiąc, co musi obejmować najlepsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całej rekompensaty krzywd w lokalu, na wypadek jeśliby spółdzielnia albo wspólnota nie zadbała o kompletną ochronę dla budynku, w jakim zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie ochrony wszystkich elementów mieszkania (nie tylko elementów stałych, ale dodatkowo umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot opłat poszukiwania przyczyny szkody, kiedy nie wiadomo skąd na przykład cieknie woda;
·    pomoc w uciążliwych warunkach – np. zameldowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia mieszkania albo nawet pomoc hydraulika, jeśli pękła uszczelka;
·    gwarancja poprawnych relacji z sąsiadami, w przypadku szkód wyrządzonych w ich mieniu – np. zalanie sufitu lub naruszenie zaparkowanego pojazdu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona zatwierdzana przez banki, jeśli Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Nie ulega wątpliwości, że dobre zabezpieczenie dachu nad głową nie jest sprawą łatwą. Opłaca się poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniej oferty bowiem możemy wyszukać perełkę dla siebie – czyli obszerny zakres asekurowania w interesującej kwocie. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu wyliczymy Państwu składkę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą ofertę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes