Co Warto wiedzieć podczas Najmu auta?

Wypożyczenie samochodu potrafi być mylące. Między wymaganiami ubezpieczeniowymi a zatuszowanymi opłatami, możesz nie mieć świadomości, czy nie przeoczyłeś istotnych niuansów w czasie rezerwacji samochodu. Wymieniamy w takim razie kilka punktów, jakie należałoby mieć na uwadze w czasie rezerwacji wypożyczonego samochodu.

Ile lokalizacji wynajmu tyle cen

Niektóre wypożyczalnie samochodów pociągają za sobą wyższe zapłaty. Poboczne opłaty różnią się w zależności od lokalizacji, ale zazwyczaj płacisz wyższą opłatę za odbiór samochodu z lotniska. Lotniska są kultową lokalizacją, w jakiej wolno zabierać auta, dlatego należy się spodziewać dłuższych czasów oczekiwania na wypożyczalnie aut, kiedy nie mają tam swojego miejsca.
Zważ pomocny komfort odbioru wypożyczonego samochodu na lotnisku w zestawieniu z dodatkowymi opłatami za korzystanie z lokalizacji premium. Rozważ ewentualność skorzystania z transportu zbiorowego, aby dotrzeć do pozostałych miejsc w środku miasta i odebrać auto stamtąd, aby zaoszczędzić pieniądze.

Autowypożyczalnia radziNawet kiedy na początku może zdawać się, że jest to niesłychanie wiele kwestii, istnieje mnóstwo ukrytych kosztów, jakie potrafią faktycznie zwiększyć rachunek za wypożyczenie samochodu. Przykładowo niektórzy kierowcy będą pobierać od niektórych autowypożyczalni zapłaty za kolejne dniówki. Jeżeli Ty i kierowcy nie ukończyliście wyznaczonego wieku, być może będziesz zobligowany/a codziennie płacić dodatek dla nieletnich. Z zasady obowiązują minimalne i maksymalne wymogi wieku kierowców, ale różnią się one w zależności od regionu.
Przed oddaniem pojazdu do użytku upewnij się, iż posiadasz miejsce na tankowanie paliwa. W razie, kiedy po powrocie do autowypożyczalni nie pozostanie w pełni zapełniony zbiornik, działalności wypożyczające samochody pobierają dodatkowe opłaty. W niektórych firmach można płacić za ropę z góry, jednak często jest to znacząco droższe. Jeżeli nie chcesz zapłacić dodatkowej opłaty, by uniknąć niedogodności, generalnie lepiej jest napełniać zasobnik samemu.

Upewnij się, że najęte auto jest odpowiednio ubezpieczoneIstotne jest, aby podróż była zabezpieczona. Upewnij się jednak, iż masz szczegóły polisy i nie nabywasz zbędnego dodatkowego asekurowania.Wypożyczalnie pojazdów często będą pragnęły zaoferować Ci swój produkt ubezpieczeniowy, jaki może nie być wartościowy, jeżeli masz aktualną umowę ubezpieczeniową, która obejmuje już szkody wyrządzone w samochodzie.
Nie przeciągaj na ostatnią chwilę zakupu zabezpieczenia. Często polisy ubezpieczeniowe proponowane w wypożyczalni są droższe i mogą wykluczać konkretne przyczyny szkód. Zapoznaj się z szczegółami swojej polisy, abyś wiedział, na co jesteś otoczony zabezpieczeniem. Nasi agenci ubezpieczeniowi proponują ubezpieczenie jakościowe dla wielu szkód standardowo wyłączanych przez wypożyczalnie aut.

Dwa razy sprawdź wynajęty pojazd pod kątem ewentualnych uszkodzeńPrzed podróżą wynajętym pojazdem należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie ma żadnych dodatkowych zepsuć, jakie nie zostały zanotowane w protokole. Kiedy podczas zwrotu pojazdu zostanie odkryte nowe uszkodzenie, pozostaniesz obciążony kosztami. Z tego powodu multum ludzi decyduje się na fotografowanie auta, gdyby jakakolwiek szkoda w późniejszym czasie była zakwestionowana.

Wypożyczalnia aut- ważne punktyPrzed zarezerwowaniem pojazdu upewnij się, iż dokonujesz dobrego wyboru. Chociaż niemało wypożyczalni pojazdów proponuje nieograniczone przebiegi, w niektórych przypadkach potrafi być dzienny limit. Możesz zapłacić znacznie więcej, w sytuacji, gdy przejdziesz limit przebiegu.
Upewnij się, że wiesz jaką dokumentację należy dostarczyć do wypożyczalni pojazdów, bowiem firmy mają inne żądania. Należy także pamiętać, że jeśli planujesz przewieźć pojazd poza granice międzynarodowe, najczęściej będziesz musiał pozyskać zgodę wypożyczalni aut, albowiem poniektóre z nich nie zezwalają na przejazd poza granice państwa bazowego.
Jeżeli dobrze się przygotujesz do wyprawy i dokładnie przeczytasz warunki pożyczenia auta, możesz ustrzec się wszelakich problemów w wypożyczalni.

autor: www.rdg.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes