Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Asekurowanie NNW nie jest poświęcone wyłącznie dla posiadaczy pojazdów. Zabezpieczyć się ma prawo de facto każdy, kto pragnie osłonić siebie a także swoich najbliższych przed rezultatami nieszczęśliwych wypadków.
Polisa ta potrafi się okazać zwłaszcza odpowiednia dla osób uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla ludzi wyjeżdżających na odpoczynek. Aspekt umowy ubezpieczeniowej jest elastyczny i możesz go spokojnie dopasować do swoich potrzeb i wyczekiwań. Możesz kupić jedynie ubezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), bądź w pakiecie (np. z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej auta).

Ile to kosztuje NNW?

Stawki tego zabezpieczenia różnią się od siebie w zależności od tego, który obszar asekuracji masz zagwarantowany i który wariant wyselekcjonujesz. Wielkość polisy szacuje się w zależności od wysokości kwoty ubezpieczenia, czyli najwyższej przypuszczalnej sumy wypłaty. Im większa wartość ubezpieczenia, tym wyższa składka. Dotychczasowo, maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 30000 złotych (w przypadku NNW kierowcy auta).
Na cenę polisy ma wpływ również:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, który praktykujesz.
Kiedy TU zaliczy Cię do gromady wyższego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy posiadają więcej wyłączeń – w polisie znajdziesz opis wielu zdarzeń, gdzie mimo zajścia wypadku, towarzystwo nie spienięży Ci zadośćuczynienia. Tradycyjnie do wyłączeń przynależy jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, czy stłuczka spowodowana umyślnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW zakupuje się na czas trwania obligatoryjnej polisy OC, a więc maksymalnie na 12 miesięcy. Co tymczasem w razie, gdy zdecydujemy się na nabycie NNW już po zawarciu umowy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas zakład ubezpieczeń obliczy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania istniejącej umowy OC.

Sprawdź również tanie OC Gefion Kalkulator

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes