Jak wynająć samochód w taniej wypożyczalni

Uczestniczyłeś w wypadku drogowym, jaki nie zdarzył się z Twojej winy i Twój pojazd jest aktualnie w naprawie? Jeżeli samochód jest Ci niezbędny do codziennego funkcjonowania, nie powinieneś się zamartwiać – należy Ci się samochód zastępczy, którego koszt pozostanie pokryty przez OC sprawcy stłuczki.
Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2011 roku o pojazd zastępczy z OC sprawcy może ubiegać się każdy, kto brał udział w zdarzeniu drogowym wywołanej poprzez stronę przeciwną a także w jej wyniku został wyzbyty środka transportu. Nieistotne jest to, do jakich zamiarów prywatnych czy profesjonalnych używasz auta. Kiedy ustalisz, że deficyt samochodu naraża Cię na niedogodności, masz możesz starać się o pojazd zastępczy.

Jakie dokumenty powinno się dodać do wniosku o wynajem auta zastępczego?
Wniosek o samochód zastępczy możesz złożyć wprost w ubezpieczalni, bowiem takiego rodzaju sposób w ofercie ma ponadto niemało warsztatów a także auto wypożyczalni. Część z nich także proponuje tę usługę bez żadnych kosztów zdając sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na dłuższy wynajem samochodu, a w następnej kolejności podejmują się rozwiązać sprawę zwrotu kosztów wprost z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy.

By pozyskać zastępczy pojazd będziesz musiał wypełnić parę formalności. Pamiętaj zatem, aby zaopatrzyć się w:

  • dowód osobisty,
  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny poszkodowanego pojazdu,
  • numer i datę szkody,
  • dane polisy odpowiedzialności cywilnej sprawcy,
  • kwit z towarzystwa ubezpieczeniowego z daną o przyjęciu szkody do likwidacji plus ewentualności wypożyczenia pojazdu.

O czym wypada pamiętać wynajmując pojazd po kolizji?
Pojazd zastępczy przysługuje Ci niezależnie od tego, w jakich celach korzystasz ze swojego auta na co dzień, jednakże wyłącznie wtedy, jeżeli nie masz innego środka transportu. Kiedy masz w posiadaniu drugie auto, nie będziesz mógł skorzystać z tej opcji. Pamiętaj także o tym, że Twój tymczasowy środek transportu nie ma prawa być samochodem lepszej wersji aniżeli to, jakiego właścicielem jesteś, natomiast stawka za najem nie może przewyższać średniej ceny na rynku.

Okres używania z auta zastępczego
Co więcej korzystać z najętego auta możesz już od dnia zaistnienia kolizji, nawet do czasu odebrania swego auta z warsztatu albo w sytuacji, gdy wystąpi szkoda całkowita, aż do chwili kupienia nowego samochodu.
Kiedy TU dowiedzie, iż zbyt długo zwlekałeś z decyzją to może odmówić kompletnego zwrotu pieniędzy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes