Jeżdzimy zimą samochodem

Okres zimowy na drogach wymaga od kierowców dodatkowego przygotowania pojazdu i podwyższonej koncentracji podczas kierowania. Zimową porą zdarza się największa ilość wypadków, zwłaszcza w mieście, gdzie ruch na czas godzin szczytu jest kolosalny.
Czy, żeby bezpiecznie poruszać się zimą, starczy jedynie podróżować wolniej a także rozważniej? Zachęcamy do zapoznania się z paroma poradami, jakie uproszczą jazdę autem podczas zimy.

Koniecznie wykonaj badanie techniczne!
Przed pierwszym śniegiem na jezdniach obowiązkowo trzeba zrobić badanie techniczne samochodu. Podróż zimową porą na letnich oponach jest niedopuszczalna i większa część posiadaczy aut respektuje tę zasadę.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę na działanie hamulców. Jeżeli hamulce działają nierówno, łatwiej stracić kontrolę nad samochodem i spaść z ulicy w czasie hamowania. Nierówne funkcjonowanie hamulca jest niezauważalne w ciągu lata i jesieni – zimą może doprowadzić do szkody albo stłuczki.
Najlepiej przed zimą zaplanować wymianę klocków hamulcowych. Nasza wypożyczalnia pojazdów prowadzi wynajem aut, które są na bieżąco serwisowane u zaufanych mechaników samochodowych.
Przed wypożyczeniem każdego pojazdu, kontrolujemy jego stan techniczny, ażeby zagwarantować interesantom maksymalny komfort jazdy oraz poziom bezpieczeństwa.

Jak odpowiednio ruszać autem?
Sposób, jakim rusza się samochodem w czasiew zimy wydaje się mało istotny, jednakże warto pamiętać o jednej normie. Jeżeli kierowca będzie nazbyt gorliwie wciskał pedał gazu to śnieg pod kołami wpierw się rozgrzeje a także roztopi, a potem zamarznie, tworząc lód. Przypuszczalnie może to doprowadzić do powstania kłopotów jeszcze przed odjechaniem z miejsca postoju. Samochód zakopie się coraz bardziej, a podwodzie osiądzie.

Co zrobić jeżeli samochód utknął w zaspie?
W pierwszej kolejności nie wpadać w panikę i nadmiernie żarliwie nie naciskać pedału gazu, bo to być może wyłącznie pogorszyć sytuację. Najprostszy sposób wymaga kilku ponowień poniższych czynności:
•    przede wszystkim powinno się wyprostować koła,
•    później delikatnie nacisnąć pedał gazu.
•    jeżeli pojazd pocznie się zakopywać, trzeba    żywo nacisnąć sprzęgło,
•    w następnej kolejności należy raz jeszcze nacisnąć pedał gazu.

W czasie zimy nie ufaj innym uczestnikom ruchu
Nadmierna brawura jest najczęstszą przyczyną kolizji  w czasie zimy. Trzeba zachować właściwy odstęp, przede wszystkim w mieście, gdzie ruch na jezdni jest większy. Nawet najpewniejszy i doświadczony kierowca powinien zachować ostrożność podczas jazdy, nie tylko zważywszy na niekorzystne warunki na ulicy, ale dodatkowo na postępowanie pozostałych kierowców.
Niełatwo założyć postępowanie wszystkich uczestników ruchu, stąd też najrozsądniej zimą zastosować regułę „ograniczonego zaufania”. Oprócz pozostałych aut na jezdni, atencję kierowcy powinna być skoncentrowana na pieszych i rowerzystach.
 By uniknąć zdarzenia drogowego zachowaj większy odstęp. Ten prosty krok przyzwoli na zachowanie dłuższej drogi hamowania i większego pułapu bezpieczeństwa.

Nasza wypożyczalnia prowadzi najem samochodów dostawczych i osobowych, a dla kierowców planujących zimowy wyjazd w góry, uszykowaliśmy możność pożyczenia łańcuchów na koła w korzystnej cenie!

autowypożyczalnia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes