Kara za brak OC

Rosną grzywny za brak ubezpieczenia OC. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu osobowego, w 2017 roku brak polisy będzie Cię kosztować nawet 4000 złotych. Posiadacze aut ciężarowych zapłacą jeszcze więcej!

Grzywna za jazdę bez aktualnego ubezpieczenia OC  jest uzależniona od płacy minimalnej , której wielkość co rok ustala parlament dlatego że od nowego roku pensja minimalna zwiększy się z 1850 do 2000 złotych , podrożeje również ubezpieczenie OC.

Kara za brak OC w 2017 roku


Całkowita wielkość grzywny zależy zarówno od tego, jak długo nie będziesz miał ubezpieczenia OC oraz od rodzaju wozu, którym się poruszasz. Posiadacze pojazdów osobowych zapłacą maksymalnie 4000 złotych, oznacza to trzysta złotych więcej niż w poprzednim roku. Maksymalna kara dotknie tych, których przerwa wyniesie ponad 14 dni. Jeżeli bez ważnego ubezpieczenia będziemy podróżować od 4 do 14 dni – zapłacimy połowę tej grzywny, czyli dwa tysiące. Opóźnienie krótsze niż trzech dni będzie nas kosztowało 800 złotych, czyli 20% maksymalnej grzywny.

Większe auto, wyższa grzywnaPosiadacze pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych oraz autobusów uiszczą jeszcze więcej  maksymalna grzywna wyniesie sześć tysięcy złotych. Wzrosną też kary dla posiadaczy skuterków, motocykli i quadów również innych  pojazdów zmuszeni będą wydać nawet 670 zł, czyli pięć dych więcej niż przed rokiem.

Brak OC – żadna oszczędnośćUFG od kilku lat toczy wojnę z właścicielami czterech kółek, jacy nie posiadają ubezpieczenia.  Jest ich bez liku, każdego roku nawet 100 tysięcy kierowców próbuje przyoszczędzić na zakupie ubezpieczenia niestety jest to oszczędność bardzo pozorna. Gdy spowodujemy wypadek będziemy musieli zapłacić za naprawę uszkodzonych samochodów z własnych środków, na domiar tego zostaniemy obciążeni karą za brak polisy. „Oszczędność” będzie nas kosztować nas dziesiątki tysięcy złotych. Nie mówiąc o szkodach osobowych, za które również poniesiemy odpowiedzialność.

Kiedy nie zapłacisz kary za brak OC?Dla przestraszonych kierowców mamy też dobre wieści. Jeżeli od lat jeździsz tym samym autem, Twoja polisa ubezpieczenia OC przedłuży się automatycznie, o czym na pewno zawiadomi Ciebie Twoja firma ubezpieczeniowa lub agent ubezpieczeniowy, jeżeli opłaciłeś wszystkie raty. Bez wątpliwości ubezpieczyciel będzie w szeregu przypadków przypominać Ci o zaległościach, a gdy spowodujesz wypadek, zablokuje wypłatę zadośćuczynienia do czasu, gdy uiścisz każde zaległości. Ale nie będzie Tobie groził żadna kara.
Grzywna grozi Wam tylko w przypadku, gdy automatyczne przedłużenie ubezpieczenia oc nie działa czyli:
Gdy kupiłeś samochód i wykorzystałeś polisę poprzedniego właściciela po jej zakończeniu musisz ubezpieczyć samochód we własnym zakresie wejdź zatem w kalkulator OC i sam policz cenę polisy
Jeżeli nie opłaciłeś wszystkich rat za ubezpieczenie OC

Nie tylko policja – kto nakłada kary za brak OC?Pamiętaj, że grzywnę za brak ważnego ubezpieczenia OC oprócz policji podczas kontroli, może z góry ustalić też Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który na bieżąco pilnuje w systemie ciągłość wszystkich ubezpieczeń. Informacja o nałożeniu kary dostaniesz również wtedy, gdy Twój samochód lub motorower stoją wykorzystywane na parkingu.

Nie jeżdżę samochodem – czy muszę kupować ubezpieczenie OC?Tłumaczenie, że Twoje auto cały rok stoi zepsute w garażu. Gdy samochód jest zarejestrowany, musi mieć ubezpieczenie. Od tych przepisów nie ma żadnego odstępstwa i takie tłumaczenie bez wątpienia nie pozwoli tobie ustrzec się od grzywny . O ile nie chcesz płacić, sprzedaj samochód względnie zezłomuj i wyrejestruj.

Podsumowanie
1.    Za brak ważnego OC w 2017 rosną kary r. za auto osobowe zapłacisz aż 4000 złotych
2.     W razie szkody ponosisz wszelakie finansowe konsekwencje. Jazda po ulicach bez ważnego  OC nie opłaca się!.
3.    Za brak ważnej polisy OC ukaże Cię policja mandatem  a UFG nałoży karę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes