Ubezpieczenie samochodu na kredyt

Obecnie możesz sfinansować zakup swojego samochodu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednak będzie współwłaścicielem auta dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym właścicielem pojazdu.
Zależnie od tego, na jaki model kredytu się zdecydujesz, będziesz zobligowany znaleźć odpowiednie zabezpieczenie Auto-casco.

Auto z kredytem samochodowym
W sytuacji, gdy posiadasz kredyt samochodowy, to niewątpliwie zapisy w umowie nakładają na ciebie obligację zakupu ochrony Autocasco. Musi ono należycie zabezpieczać samochód, a suma ewentualnego odszkodowania powinna pokryć wartość rat, które zostaną do spłaty, czyli masz obowiązek wyszukać polisę z szerokim limitem.
Przy wyborze należytego zabezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia. W sytuacji, gdy samochód jest nowy z salonu, masz możliwość zabezpieczenia go na taką sumę, jaka znajduje się na fakturach. Zasadne będą dodatkowo zapisy, które zapewnią, iż w sytuacji utraty auta w początkowym roku umowy, pozyskasz refundację jego ceny z dnia zakupienia.
•    Brak amortyzacji. Wiele firm ubezpieczeniowych uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji samochodów całkowicie nowych. Gdy nie chcesz dopłacać do reperacji auta w momencie jego zepsucia, rzetelnie sprawdź zapisy umowy AC.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w momencie, gdy posiadasz nowy pojazd to niezwykle istotne. Naprawianie w ASO gwarantuje utrzymanie gwarancji na auto oraz wykonanie wszystkich prac zgodnie ze standardem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, albowiem to, iż wybrałeś naprawę w ASO nie świadczy, iż do jej zrealizowania zostaną użyte oryginalne części. Przejrzyj zapisy w polisie, albowiem użycie części orginalnych jest ważne w sytuacji, gdy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Gdy będziesz posiadać opcję wyboru takiej ewentualności, warto się na nią zdecydować. W ten sposób w razie zniszczenia bądź ukradnięcia pojazdu, ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie w wysokości wartości samochodu w dniu jego zakupienia.
Pamiętaj, że zakupująć ubezpieczenie powinieneś oznaczyć na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia czy też przywłaszczenia auta, zadośćuczynienie zostanie dostarczone do banku i pokryje dalsze koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
W sytuacji, gdy zdecydowałeś się na kredyt na pojazd i poza samą pożyczką nie masz innych zobowiązań względem banku, masz prawo samodzielnie zdecydować jak zabezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to uczynić. Nie masz żadnego warunku, aczkolwiek wskazane jest, byś rozważył zakup Autocasco, nawet jak samochód nie był niesłychanie drogi, a twój dług jest nieduży.
Dzięki odpowiednio dopasowanej polisie Auto-casco, kiedy utracisz pojazd w kolizji albo nawet w efekcie złodziejstwa, spieniężone przez ubezpieczalnię zadośćuczynienie, będzie mogło uregulować resztę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz zatem bez samochodu i z kredytem.
Przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, jako że rozmaite TU potrafią określić wartość samochodu  na inne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji aut używanych ich posiadacze przeważnie posiadają do wyboru opcję ich naprawy w warsztacie bądź na podstawie kosztorysu. Pod warunkiem, że wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wyselekcjonowanym serwisie bezkosztowo. Po prostu po szkodzie odstawisz je do wskazanego przez zakład ubezpieczeń warsztatu, a następnie odbierzesz po naprawie. Ubezpieczyciel zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z zakładem naprawczym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes